Fauna afryki prezentacja

Pobierz

Żaden inny kontynent nie dorównuje Afryce pod względem bogactwa przyrody.Zatem jeśli chodzi o szaty graficzne, to z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.. Pozostając przy prostocie tego programu zaleca się także unikanie animacji, ozdobnych czcionek, czy dodatkowych systemowych motywów.. Dla podróżników, Afryka ma w sobie wszystko.. Porównajcie oba opisy i sformułujcie wnioski.Na podstawie opowiści Henryka Sienkiwicza "w pustyni i w puszczy" opisz faune i flore Afryki.. W dużym stopniu można uznać, że klimat jest tropikalny, ale warunki klimatyczne są różne w każdym regionie i kraju.Sposoby zwierząt na przetrwanie wysokich temperatur: Są aktywne głównie nocą, w dzień się ukrywając w norach lub pod kamieniami np. skoczki pustynne, niektóre prowadzą podziemny tryb życia np. golce.. "W pustyni i w puszczy"- flora i fauna Bibliografia - "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz - wiedza własna Wobo- zwierze, które prawieNa mapie konturowej Afryki spróbujcie zaznaczyć najważniejsze miejsca wydobycia takich surowców jak: rudy miedzi, ropa naftowa, rudy żelaza, boksyty, srebro, złoto, diamenty.. W pustyni i w puszczy Test.. … POBIERZ ją na swój.. Fizjologicznie przystosowane do życia w warunkach suchego i gorącego klimatu, są w wielu krajach wykorzystywane jako zwierzęta użytkowe.. Zwarta bryła lądu ma słabo rozwiniętą linię brzegową i leży symetrycznie po obu stronach równika..

prezentacja 1.

Afryka jest drugim pod względem wielkości kontynentem na świecie.. Fauna i flora Afryki.. Spróbujcie również odlaleźć informacje jakie rośliny uprawia się na afrykańskich plantacjach.FAUNA I FLORA AFRYKI2a.ppt • Praca z Przyrody z podstawówki.. W Afryce występują liczne ekosystemy.. Komunikuje się głębokim chrząkaniem, trąbi gdy jest zdenerwowany.. Prezentacja przygotowana na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza ,,W pustyni i w puszczy".FAUNA I FLORA AFRYKI Prezentacja wykonana na podstawie lektury "W pustyni i w puszczy'' H. Sienkiewicza Paulina Pieńczak, Monika Zimirowicz, Remigiusz Kuźniar ZWIERZĘTA AFRYKI Gepard 1.. Fenek (Afryka) Golec (Afryka)Afryka, Namibiia,Kongo, Lew, lwy, nosorożce, nosorożec, słoń, słonie, hipopotamy, hipopotam, zwierzęta afrykańskie, busz.O lekturze "W Pustyni i w Puszczy" W pustyni i w puszczy jest to powieść przygodowa Henryka Sienkiewicza dla młodzieży publikowana w odcinkach w latach w dzienniku "Kurier Warszawski", wydana w 1911 w Warszawie w wydawnictwie "Gebethner i Wolff"; przełożona na 21 języków (1985), stała się międzynarodowym bestsellerem.Słoń afrykański Zazwyczaj żyje w grupach rodzinnych..

WIELBŁĄD 2.fauna afryki.

Mają duże uszy, dzięki którym wypromieniowany jest nadmiar ciepła z ciała np. fenek, lis wielkouchy.. Ogólnie.. Afryka, na północ i południe od równika, od Morza śródziemnego do Przylądka Dobrej Nadziei mieści wszystko co tylko można sobie wymarzyć.. Roślinność Obszary śródziemnomorskie (północne wybrzeża Afryki i góry Atlas).Prezentacja przedstawia informacje i zdjęcia o Afryce.. Dominującą formą ukształtowania powierzchni Afryki są rozległe tereny wyżynne otaczające kotliny.Fauna Australii.. .Jedną z głównych postaci zwierzęcych jest także słoń afrykański, którego podróżnicy odnajdują uwięzionego w wąwozie.. Jest on drapieżnym ssakiem z rodziny kotowatych, na krótkich dystansach może osiągnąć prędkość 100km/h.. (29) Afrykańska fauna, (30) Masaj, (31) Afrykańskie maski, (32) Ptaki Afryki; Uzupełnij obrazek - Motywy związane z Afryką (37) Kraski liliowopierśne, (73) Afrykańskie plemię Samburu, (74) Afrykańskie plemię Himba, (94) Mieszkańcy Afryki; Plama plamie nierówna - Słonie i żyrafa nad wodopojemW książce tej jest opisanych wiele zwierząt.. Wszystkie te zwierzęta żyją przede wszystkim na sawannach i warunki sawannowe kształtują ich życie.. Słonia, według Sienkiewicza z łatwością da się oswoić i dosiąść, czego dokonuje Staś, zaś w rzeczywistości to niesłychanie trudne (bardziej typowe dla indyjskich kuzynów)..

wg Dorota2907.Flora i fauna Afryki.

Dzięki prośbie Nel zostaje on nakarmiony, a następnie uwolniony.. Sienkiewicz dokładnie je opisał co umozliwia czytelnikowi wyobrażenie sobie tego zwierzęcia.. Prezentacja multimedialna do scenariusza zajęć zintegrowanych w klasie I Jesienne odloty ptaków Opracowały mgr Agnieszka Wilczyńska-Wełna , mgr Barbara Dylowicz - nauczycielki PSP nr 7 w.. Prezentacja nie wyświetla się poprawnie ?. Niemniej uczciwie należy powiedzieć: "fascynująca grupa" zwierząt w Australii ma dwie podgrupy: "Podgrupę Uroczą" i .. - Gatunki zwierząt, jakie można obserwować w Australii są absolutnie unikatowe i nie spotykane na żadnym innym kontynencie.. Jest on drapieżnym ssakiem z rodziny kotowatych, na krótkich dystansach może osiągnąć prędkość 100km/h.Afrykę zamieszkują: najszybsze zwierzę lądowe - gepard, największy ptak - struś i największe zwierzę lądowe - słoń.. Kreda - fauna i flora Kenozoik - "w pigułce" era trwająca od ok. 65 mln lat do dzisiaj; nadal trwają dyskusje nad podziałem kenozoiku, obecnie Międzynarodowa Unia Nauk Geologicznych przyjęła podział na 3 okresy: paleogen, neogen i czwartorzęd; nasilenie orogenezy .Opisać afrykańskiej przyrody i ogromną masę lądową tym kontynencie.. rodzaj dużych ssaków z rodziny wielbłądowatych..

Wasza prezentacja będzie swoistym albumem, prezentującym roślinność i zwierzęta Afryki.

Zwierzęcymi symbolami Afryki są lwy, żyrafy, zebry, a przede wszystkim — słonie.. Afryka - strefy klimatyczne, roślinne i glebowe .. W Pustyni i w Puszczy (ćwiczenie po lekcji) Teleturniej.. Przedstawić prezentację na dużych pasm górskich Afryki i lodowce znajdując tam.. Dzieje Ziemi Podział dziejów Ziemi Tabela stratygraficzna Prezentacja programu PowerPoint Archaik (4,6mld - 2,5 mld) Prezentacja programu PowerPoint Proterozoik (2,5 mld - 545 mln) Wiesz co to fauna ediakara?. plis potrzebuje na jutro 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 21.10.2015 (16:05) - przydatność: 61% - głosów: 4328.. Wykorzystując grafikę, pamiętajcie o przestrzeganiu praw autorskich.. Z drugiej zaś strony, to zwierzęta, a zwłaszcza słonie, kształtują.Przypuszcza się, że uderzył tam bolid o średnicy ok. 40 km.. Klasa 6 Polski.. A, kopiujcie ;) Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Poznaj ciekawostki o Afryce i zobacz niezwykłe zdjęcia z tego niesamowitego kontynentu.. Wyjaśnij, co sprawia, że deser Sahara tak wyjątkowy i daje wgląd w afrykańskiej przyrody poprzez bezpłatne afrykańskich slajdy PowerPoint i Słoń afrykański PPT tle.Fauna i flora Afryki.. Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski ćwiczenie po lekcji powtórzenia W pustyni i w puszczy lekcja polskiego w pustyni.. Odszukajcie w tekście powieści opis lian, a następnie odczytajcie taki opis w encyklopedii.. Paleozoik (545 - 251 mln lat) Kambr (era paleozoiczna) Kambr (era paleozoiczna) Trylobit Ordowik (era .Afryka - sawanny tropikalne.. Żywi się roślinnością, żyje około 70 lat.Co musisz umieć?. Włącz autoodtwarzanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt