Jaki macie cukier po jedzeniu forum

Pobierz

Wykluczono różne bakterie, choroby.Mój mąż ma już cukrzycę od kilku lat.Zaczęło się od 490 sikał po nogach nie wiedziałam co to jest strasznie dużo pił.Okazało się że to cukrzyca 2.Od wizyty u diabetyka i diety wróciło trochę do normy.Teraz jak wie że insulina mu pomaga nie trzyma diety i potrafi mieć 515.Teraz był u lekarza bo pokazał się cukier w moczu i .Cukier nie bez powodu nazywany jest "białą śmiercią" i coraz częściej interesujemy się tym, jak zbić cukier we krwi.. Spirulinę w kapsułkach, algi, zielone warzywa, garstkę ryżu i wypija prawie butelkę oleju lnianego.. Po powrocie z pracy (ponad 2 godz. bez jedzenia i szybkim spacerze) wynik wynosi 85.. "Cukier brązowy wyróżnia się zawartością minerałów, ale są to ilości śladowe, dla organizmu to taki sam cukier jak biały czy rafinowany.Witam wszystkie mamuśki mam problem oczywiście dopadła mnie cukrzyca ciążowa mam diete ale niedawno dostałam insuline na noc 6j i jakoś ona nie działa na mnie na czczo cukier mam zawsze od 100 - 112 z czego co diabetyczka mi powiedziala norma na czczo jest do 90 a po posiłkach do 120 koleżanka miała norme do 140 od czego to zależy i czy macie jakieś sposoby żeby cukier tak w nocy .Jedz regularnie: 3 posiłki główne i 2 dodatkowe (drugie śniadanie, podwieczorek).. Zależy to od kilku rzeczy: - skład posilkuNie mówię oczywiście, że nie masz cukrzycy, bo tego przez forum nie da się stwierdzić, ale najlepiej zamiast robić samemu badanie po posiłku (sam glukometr to wydatek rzędu 80-100zł) pójdź do przychodni i zrób test doustnej tolerancji glukozy (inaczej krzywa cukrowa) - jeżeli po posiłku masz wysoki cukier to po krzywej cukrowej .Witam!.

Dzieje się tak po jedzeniu .

Czy cukrzycę diagnozuje się wyłącznie na podstawie poziomu cukru po jedzeniu?Jeśli chcesz mieć całkowicie (prawie) płaską 'krzywą' to muszisz ciąć węgle i białko.. Chciałabym się jednak dowiedzieć jaki jest prawidłowy poziom cukru po jedzeniu?. Kwestia tego, jak obniżyć poziom cukru we krwi jest niezwykle istotna .Z badań przeprowadzonych w 2013 roku wynika, że w Polsce na cukrzycę choruje aż 2,5 miliona osób, a liczba ta z roku na rok rośnie.. Pojawia się nagle drżenie rąk , osłabienie nóg , dreszcze wewnątrz brzucha ,ogólne osłabienie, muszę usiąść tak mi słabo .. Niektórzy ludzie nie przestrzegają diety i konsumują bardzo dużo szkodliwych produktów.. Forum Kafeteria jest częścią Wirtualna Polska Media SA.norma 100-135 coś znalazłam ; Podstawowym objawem cukrzycy jest podwyższenie stężenia glukozy we krwi.. Mierze cukier i tak np. przed posiłkiem 114 - 2 godziny po.Ostatnio badałam sobie cukier godzinę po zjedzeniu i miałam cukier 49.. Co to może oznaczać?jakiś dziwny wynik.. Ważny temat - Projekt dziecko - zaczynamy!Współcześnie coraz więcej osób boryka się z podwyższonym poziomem cukru we krwi..

Po jedzeniu 150-160.

Cukier trzcinowy ma nawet większy indeks glikemiczny niż buraczany, oba zawierają podobną ilość kalorii.. Nie mam zdiagnozowane cukrzycy ani nic podobnego.. W tym cukier .Jaki mialyscie wynik glukozy 75 g .. Możesz jeść co godzine gdy cukier masz dobry po posiłku.. Zniszczone zęby i otyłość to tylko niektóre z nich.. Lekarz POZ nie wiedziała co mi jest, badania nie były złe.. Bałam się gdziekolwiek dalej wychodzić gdzie by nie było toalety.. Stężenie glukozy mierzone około 1,5-2 godzin po posiłku nie powinno przekraczać 140 mg/dl (7,8 mmol/l .Glikemia poposiłkowa (ang. Postprandial Glucose - PPG) oznacza stężenie glukozy (cukru) we krwi po spożyciu posiłku.. Dowiedz się, do jakich szkód może doprowadzić nadmiar cukru w diecie!. Jaki poziom cukru we krwi oznacza już cukrzycę?. Po niektórych posiłkach glukoza we krwi w ogole się nie podnosi.. może podaj inne parametry, bo trudno coś odczytać;) Ja mam cukier zwykle ok. 54 więc trochę za niski, a po godzinie od podania glukozy jest tak samo niski- bardzo szybkoo .. [quote=delinka79] po pierwsze nie zabieraj paskow do mierzenia cukru osobie z cukrzyca bo cukrzyk placi jakies marne 3 zl za paski a kosztuja 50 zl i reszte my wszyscy doplacamy z podatkow o czym malo kto wie a cukrzycy zycza sobie potem zeby wypisywac po 200 sztuk co miesiac mimo ze ich cukrzyca nie wymaga takiej ilosci pomiarow zeby wypisywac tyle paskow a wynika to czesto z faktu ze cala .Jak to jest gdy jestem głodna to cukier idzie do góry, a po posiłku spada o 19 godz. jadłam loda i zaraz zmierze, jaki mam poziom przed lodem miałam poziom 95, a teraz 125 i co na to specialisci, poz. julkaTymczasem cukier buraczany i trzcinowy to ta sama sacharoza, tylko z innych roślin..

Każdy powinien znać normy cukru po jedzeniu.

Ja tak dojadalam często.. W zależności od zaawansowania choroby może ono występować jedynie po spożyciu węglowodanów lub niezależnie od niego.. Co więcej, prawie 1 milion z nich w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy.Pytam pacjentkę chorą na raka: 'Co pani je?'.. Nie wiem czy to jest normalne.. Inaczej się nie da.. Zawartość cukru we krwi (glikemię) podaje się w miligramach na 100 ml krwi (mg%) lub w milimolach na litr (mmol/l); związek między nimi określany jest .Schudłam, zmizerniałam, prawie mdlałam, nie miałam siły.. Od pewnego czasu dokonuję pomiaru cukru we krwi na czczo zaraz po wstaniu z łóżka, wynik wynosi 120-130, po paru ruchach, np. toalecie porannej spada do ok. 108.. W kinie nie obejrzałam całego filmu, nie mogłam wiele rzeczy jeść.. Równolegle - w celu obniżenia poziomu tego cukru - zwiększa się wydzielanie insuliny przez trzustkę.. Zanim twój organizm poważnie ucierpi z powodu nadmiaru cukru przeczytaj ten tekst i wprowadź zmiany w codziennym żywieniu.. Ilość wydzielanej insuliny zależy od wielkości oraz składu posiłku, jaki właśnie zjedliśmy.Od godziny 17 dzisiaj badam cukier i zgodnie z zaleceniem, zaczelam od badania godzinę po posiłku, potem 2 godziny i dalej już będę badała co 3h..

Dzień dobry, wiem, że poziom cukru po jedzeniu wzrasta.

Wyszło to następująco: 17.00 (kilka godzin po posiłku - ze 3-4) - 74 mg/dL 18.20 (godzine po zjedzeniu 2 kromek) - 124 mg/dL 19.20 (2h po jedzeniu) - 120 mg/dLjakie są normy cukru po jedzeniu i miedzy posiłkami.Jestem na Diaprelu 30i Glaukofanu 1000 a cukry spadaj mi do 80-90 i niewidem czy to jest dobrzePrawidłowo poziom cukru na czczo wynosi <100, a po posiłkach <140mg%.Proszę też pamiętać Około.Jedzenie, Zdrowie 21 kwietnia 2015 Tagi cukier we krwi, cukrzyca, insulina, normy cukru we krwi po jedzeniu Facebook 0 Like 0 Tweet 0 Pin 0 LinkedIn 0 Yummly 0 Print 0 Działania profilaktyczne mogą ustrzec przed rozwojem wielu chorób, między innymi cukrzycy.Ważny temat - Jestem duży, jem jak dorosły.. Trzęsą mi się ręce,mam zimne ręce i nogi,słabne,oblewają mnie poty.Robiłam wszystkie badania i jest dobrze tylko cukier miałam 60.a wcześniej piłam kawe i jadłam cukierka.lekarz nie zwrócił na to uwagi chociaż wszystko wskazuje na to że właśnie od niskiego cukru tak się czułam.. No chyba, że głodówka na wodzie :) Ja mam cukier na poziomie 60. teraz gdy tylko zle się poczuje jem łyżeczke cukru i po kilku .U zdrowej osoby poziom glukozy po zjedzonym posiłku wzrasta nieznacznie (w wyniku spożycia węglowodanów).. Posiłki powinny mieć podobną zawartość węglowodanów, czyli cukrów prostych i złożonych.. witam , od 2 tyg bardzo zle sie czuje.. Większej szkody nie można sobie zrobić.Poziom cukru we krwi po jedzeniu.. U ludzi zdrowych stężenie glukozy zaczyna wzrastać około 10 minut po rozpoczęciu posiłku, by osiągnąć maksymalny poziom po około 60 minutach i powrócić do wartości sprzed posiłku w czasie 2-3 godzin.Od pewnego czasu zle się czuje.. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego zdrowia, powinieneś natychmiast zbadać swój poziom cukru po posiłku.. Glukoza jest jednym z najważniejszych składników biorących udział w wielu procesach chemicznych i biologicznych w naszym ciele.Cukier nie bez powodu jest nazywany białą śmiercią.. Niedawno poprosiłem lekarza rodzinnego o skierowanie na krzywą cukrową - po dotarciu do przychodni na czczo wynik .Co oznacza drżenie rąk i dreszcze po jedzeniu?. Dlaczego?. Najwyższy punkt w ciągu dnia nie przekracza 80.. Czyli o nauce samodzielnego jedzenia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt