Kartkówka z lektury kamienie na szaniec

Pobierz

Książka ta -tak bardzo popularna, że już dla kilku pokoleń Polaków stanowi lekturę obowiązkową, wynikającą jednak nie z nakazu szkolnego, lecz z czytelniczego wyboru - ma swoją niezwykłą historię.1.. wg Iwotym1.. Kartkówka ze znajomości lektury "Kamienie na szaniec" z pytaniami otwartymi.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Test z lektury szkolnej Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z .24.. Zapamiętaj!. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. 9.Po aferze kopernikowskiej Alek ukrywał na wsi u narzeczonej, Basi.. Na śmierć szli odważnie, wiedzieli, że warto poświęcić życie dla ojczyzny.. 2009-10-28 19:52:46; Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.. Byli zwykłymi młodymi ludźmi, tuż po zdaniu matury .Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. wg Kmajchrowicz198.pustobrzmiących słów; autor pozostaje zawsze w zgodzie z tymi, o których pisze, i z samym sobą..

Takie też są Kamienie na szaniec.

2.Kiedy rozgrywa się akcja utworu?. Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. 6.Kto był informatorem w sprawie odbicia Rudego?. Aleksander Kamieński nie był: a) harcerzem b) dziennikarzem c) ministrem d) żołnierzem 2.. Szaniec to barykada, okop lub wał służący obronie.Problematyka.. dla mnie kamienie na szaniec to jedna z piekniejszych ksiazek jakie przeczytalam, a ten film to cudo, bojcie sie w takim razie liceum i czytania lalki ktora ma 900 stron ;'D .Plik kartkowka z lektury kamienie na szaniec.pdf na koncie użytkownika audreymav • Data dodania: 29 mar 2017Plik kartkowka z lektury kamienie na szaniec q.pdf na koncie użytkownika jujukutti • Data dodania: 13 sty 2015Ta lektura jest piękna.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. .Zestaw: "184 Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 1" 0.. Mam 13 lat i dla mnie ta książka jest strasznie drastyczna, ale .. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d )pamiętnik 2. wg Piotrbachonski.. 10.a .Test z "Kamienie Na Szaniec " .. Żyć i pięknie umierać 8.Afera Kopernikańska w której zasłynął Alek polegała na jego samodzielnej akcji usunięcia niemieckiej tablicy (płyty) z pomnika Mikołaja Kopernika..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

sprawdziany.kartkowka.z.kamieni.na.szaniec.doc rozmiar 29 KB: wyszukiwarka.• Kamienie na szaniec • Aleksander Kamiński - biografia • Kamienie na szaniec - streszczenie szczegółowe • Kamienie na szaniec - streszczenie w pigułce (z filmem) • Kamienie na szaniec - opracowanie • Kamienie na szaniec - bohaterowie • Charakterystyka zbiorowa Alka, Rudego i ZośkiPobierz darmową ściągę - wszystkich lektur - - wyników dla zapytania 'test z lektury kamienie na szaniec': 10000+ Kamienie na szaniec - test Test.. Kamienie na szaniec - daty Połącz w pary.. Dom rodzinny, szkoła, harcerstwo ukształtowały ich charaktery i patriotyzm.. Podjęli walkę, aby zachować ludzką godność i tożsamość narodową.. miałam 3-dniowom "depresje" jeśli można to tak nazwać.Myślę, że tą lekturę powinno omawiać się w trochę starszych klasach.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Kartkówka - Kamienie na szaniec.. Dowódcą akcji pod Sieczychami był Rudy Zośka Leszek Domański Andrzej Morro : 1.. Opis testu.. Kamienie na szaniec Sortowanie grup.Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb dostępu: wywołała na mnie ogromne wrażenie i emocje.. Rozpoznaj kolory w popularnych metaforach!.

Kamienie na szaniec Test.

3.Co to były Szare Szeregi, oraz Wawer?. Harcerze z Szarych Szeregów byli jak kamienie rzucane na szaniec, ofiara składana w imię odzyskania wolności.. 2010-10-09 16:45:38; napisze mi ktoś streszczenie z lektury " Kamienie na szaniec?. Zablokuj Zgło .Kamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze.. Pobierz (docx, 13,1 KB)Kartkówka z lektury "Kamienie na szaniec" 1.Zapisz w odpowiednich miejscach imiona i nazwiska bohaterów "Kamieni na szaniec" oraz ich pseudonimy konspiracyjne.. (ur. 6 maja 1921 r., zm. 30 marca 1943 r.) Pseudonim: .. wg Iwotym1.. Sprawdź ile zapamiętałeś, a jeśli nie czytałeś to dzięki temu testowi dowiesz się najważniejszych rzeczy o tej lekturze!Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec".. Kamienie na szaniec Test.. Należał do podziemnej organizacji "Wawer", był podporucznikiem Armii Krajowej.. 4.Gdzie i jak zginął Zośka?. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Liczba wyników dla zapytania 'test z lektury kamienie na szaniec': 10000+ Kamienie na szaniec - test Test..

Kamienie na szaniec - daty Połącz w pary.

wg Kmajchrowicz198.. Rozwiąż test.. Najbardziej rozdział "pod arsenałem", o którym była mowa w 3 pytaniu.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Beata Krzyzanowska Data publikacji 2019-05-12 Średnia ocena 0,00 Pobrań 74.. Sprawdź się!. Cechami Rudego są: energiczny, rotrzepany, pomysłowy zdolny, refleksyjny, spokojny nieśmiały, zamknięty w sobieWpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Oglądam to tylko dlatego ze jutro mam sprawdzian z lektury es Odpowiedz.. to i tak dobry wynik xd.. Autorem wiersza, z którego pochodzi tytuł książki, jest: a) Adam Mickiewicz b) Juliusz słowacki c) Krzysztof Kamil Baczyński d) Aleksander Kamieński 3. pytanie 1 z 15.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d) pamiętnik 4.Kamienie na szaniec Test wiadomości z lektury Kamienie na szaniec.. 2013-04-04 18:27:46; Pytania z lektury" Kamienie na szaniec", odpowiesz ?. Pytania: 1.Wymień trzy akcje Małego Sabotażu, w których wsławił się Alek.. 7.Gdzie przesłuchiwano .1.a) 2.d) 3.b) 4.a) Jan Bytnar -Rudy b) Aleksy Dawidowski - Alek c) Leszek Domański - Zeus d) Tadeusz Zawadzki - Zośka 5.a) 6.b) 7.. 5.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska trójki bohaterów.. .Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co się stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz To funkcjonuje…, osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomościPytania z kartkówki z lektury "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Odpowiedz.. Kamienie na szaniec to książka o wielkim patriotyzmie młodych ludzi, którzy w momencie zagrożenia ojczyzny potrafili sprostać potrzebie chwili i chwycili za broń.. wg Piotrbachonski.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Kolorowe metafory.. Inne tryby testu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt