Zaimek osobowy ćwiczenia

Pobierz

Chcesz sprawdzić się w praktyce?. Przeczytaj i rozwiąż ćwiczenie interaktywne.. Wyślij.. Dzierżawcze — mój, twój, swój… 6.. GŁOSKA R - ćwiczenia przygotowujące Losowe karty.. Zanim przystąpisz do zadań poniżej, przypomnij sobie koniecznie mój wpis, w którym opowiadałam o zaimkach dzierżawczych.. Zapytałem (go / niego) o coś 6.. Ćwiczenie 1.. Wpisz zaimki, którymi moŜna zastąpić podane osoby.. Katya jest zadowolona z (nich / ich) 7.I. Połącz zaimki osobowe.. Ćwiczenie 3. mój, twoje, ty, tyle, me, mi, tamten, je, jego, gdzie, tu, twój, tam, tutaj, tędy, cię, ja Zaimki rzeczowneZaimki osobowe.. "O dziewczynie" powiemy więc "De puella".. Względno -pytające — kto, co, jaki, jak, gdzie…(pytają i łączą zd.. Jak ona się nazywa?. Wyjaśniamy, co to jest zaimek, jakie są rodzaje zaimków.Pobierz ćwiczenie w formacie PDF.. Testy i ćwiczenia online utrwalające poprawne stosowanie zaimków w języku angielskim.Zakładka ćwiczenia to obszerny zestaw ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych, podzielony według zagadnień w spisie treści: rodzajnik, rzeczownik, zaimek, przyimek, przymiotnik, czasownik, składnia, czasy.. Zaimki osobowe mogą występować nie tylko w mianowniku, lecz również w innych przypadkach.. / "Ta dziewczynka to jego córka.. Wskazujące — ten, ów, tu, tam… 3. o sobie (ja) oraz mówić o kimś lub o czymś (ona, on, oni).. Zaimka "es" jest wielofunkcyjny..

Zaimek osobowy w celowniku.

Dodatkowo poznasz zaimek zwrotny, który będziemy w skrócie tłumaczyć jako "się".. Ćwiczenia mogą nie załadować się od razu, proszę dać im kilka sekund.. Proszę wpisać krótkie lub pełne formy zaimków osobowych.. Ja, .. Powiemy więc "De me", "De te" i tak dalej.Ze względu na znaczenie zaimki dzielimy na: 1.. Poznasz także ich odmianę przez przypadki.. Najczęściej zadawane pytania o zaimki osobowe w języku niemieckimpoziom ćwiczenia: elementary.. podrzędne) 4.. Proszę uzupełnić tekst poprawną formą właściwego zaimka zgodnie z podanym przykładem.TEMAT: ZAIMEK OSOBOWY W CELOWNIKU - ćwiczenia gramatyczne Personalpronomen im Dativ Zaimek to część mowy, która zastępuje w zdaniu rzeczowniki, przymiotniki i liczebniki.. Zapraszam do lektury.Zaimki osobowe i przymiotniki dzierżawcze angielski their, theirs, her, hers Pre-intermediate Angielskie zaimki względne who, which, that ćwiczenie who, which, thatZaimek osobowy w języku niemieckim - ćwiczenia gramatyczne 1.. Odmiana zaimka osobowego w języku niemieckim - ćwiczeniaODMIANA RZECZOWNIKA PRZEZ PRZYPADKI W JĘZYKU POLSKIM .Wypisz ze zdań zaimki i określ ich rodzaje - to jedno z poleceń testu aleklasa.pl Zaimek TEST.Podczas tej lekcji dowiesz się, jak powiedzieć po łacinie: "ja", "ty", "my" i "wy", czyli w skrócie poznasz łacińskie zaimki osobowe..

Zaimki ćwiczenia.

Czekam na odpowiedzi w komentarzach.. NOWOŚĆ.. Proszę wpisać zaimki osobowe we właściwej formie.. Czyli zaimki osobowe w pełnej krasie.. Wśród rodzajów zaimków wyróżniamy zaimki dzierżawcze, osobowe, wskazujące, zwrotne, pytające, względne.. Wczoraj ćwiczenia do filmu, a dzisiaj ćwiczymy sobie gramatykę.. Opis gramatyki: Zaimki osobowe w języku angielskim.Uporządkuj zaimki ze zdań z poprzedniego ćwiczenia.. Ćwiczenie 2.. Język polski jako obcy.. Zwrotny — się (siebie, sobie) 5. opis Zaimki.. Zaimki osobowe.. Zobacz także: Opis gramatyki: Zaimki osobowe w formie dopełnienia w języku angielskim lub wszystkie Odmiana zaimków osobowych Me, you ćwiczenia Ćwiczenie 1.. Inne przyimki lub czasowniki z kolei wymagają celownika.. To już lekcja 5 w ramach mojego kursu języka niemieckiego online od podstaw.. Proszę wpisać zaimki osobowe we właściwej formie.. Zaimki osobowe (personal pronouns) - ćwiczenia.. Dziś dowiesz się, jak opowiedzieć.. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 ćwiczenia logopedyczne.. (on / on) nauczyciel zbliżył się.. Wczoraj spotkałem się z … (jej / jej).. Zaimek osobowy odmienia się w następujący sposób: Kasus PrzypadekŁacina zaimki osobowe z przyimkiem "de".. Wybierz zastosowanie zestawu zaimka z nawiasu: 1..

Zaimki osobowe (ćwiczenia, s. 10) Test.

Na przykład po określonych przyimkach lub czasownikach zaimek osobowy występuje zawsze w bierniku.. Wyślij.. Opis gramatyki: Zaimek osobowy - język niemieckiZaimki to część mowy, która odmienia się ze względu na rodzaje.. Ćwiczenie 1.. (das Mädchen = es)Ćwiczenia mogą nie załadować się od razu, proszę dać im kilka sekund.. Zaimki ćwiczenia.. Ćwiczenie 4.wg Katarzyna20.. Zaimki Sortowanie według grup.Prawidłowe wykonanie ćwiczenia polega na uzupełnieniu zdań właściwymi zaimkami osobowymi - wybierz formę odpowiednią pod względem gramatycznym.. W ćwiczeniach pojawia się także przyimek "de" oznaczający "o", również łączy się on z ablativem.. )Poćwicz zaimki osobowe!. Odświeżysz sobie wiedzę i z łatwością wykonasz ćwiczenia.. Tak samo jest w przypadku zaimków osobowych i zwrotnego, tutaj nie ma już wyjątku.. Kliknij tutaj: interaktywne ćwiczenia na zaimki.. Mianownik: Vermisst du spanisches Essen?Kolejny dzień i kolejna porcja ćwiczeń.. Wszyscy są szczęśliwi (ona / ona) 5.. Uzupełnij luki, wstawiając odpowiedni zaimek .Angielski zaimki tłumaczenia ćwiczenie.. poziom ćwiczenia: elementary.. Ćwiczenia gramatyczne Przykład: Habt ihr morgen Abend Zeit?. Kliknięcie na którekolwiek z zagadnień spowoduje dalsze rozwinięcie i prowadzi do ćwiczeń, dotyczących konkretnego zagadnienia gramatycznego..

poziom ćwiczenia: elementary.

Lubię spotykać się z …… (nimi / nimi).. Przeczące — nikt, nic, nigdzie, nigdy… 7.ZAIMEK OSOBOWY W NIEMIECKIM - ĆWICZENIA - YouTube..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt