Zaznacz na osi czasu rok zawarcia traktatu w verdun

Pobierz

Sprawdziany, testy, kartkówki i odpowiedzi ustne są obowiązkowe.. Przedmiot.. Potem były gesty - Mitterrand z Kohlem pod Verdun, ostatnio Schröder z Chirakiem w Normandii.. WOJNY POLSKI ZE SZWECJĄ () i () PRZYCZYNY I WOJNY 1587 r. - Zygmunt III Waza zostaje królem Polski.. Pamiętaj, że zapisy w brudnopisie nie podlegają ocenie.. Sprawdź, czy arkusz egzaminacyjny zawiera 28 stron (zadania 1 - 40).1.. B. w państwie Franków nastąpił rozwój piśmiennictwa w języku łacińskim.. Książki.. Uczeń oceniany jest za swoje osiągnięcia w nauce ( wiedza i umiejętności) oraz za postawy ( aktywność, kreatywność, itp.).. Maksymalna liczba punktów 44 100%C.. Używaj długopisu/pióra tylko z czarnym tuszem/atramentem.. Powinien być prowadzony systematycznie, starannie i czytelnie.działania powietrzne i morskie w trakcie I wojny światowej, Boże Narodzenie w 1914 roku, wojna pozycyjna, wojna błyskawiczna, "wyścig do morza", linia frontu, front zachodni, wojna manewrowa, Wielka Brytania, Francja, ententa, bitwa pod Verdun, inwazja na Belgię, Belgia, bitwa nad Sommą, wybuch I wojny światowej, Niemcy, państwa .Traktat elizejski był pierwszym politycznym krokiem ku przyjaźni niemiecko-francuskiej.. Polecenie 3. Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj ćwiczenie.. Pisz czytelnie.. B. [w państwie Franków nastąpił rozwój piśmiennictwa w języku łacińskim] Zadanie 3..

b) Umieść na osi czasu datę bitwy pod Maratonem.

Pisz długopisem lub piórem, nie używaj ołówka ani korektora.. B. C. BAC Zadanie 2.. A. Wołyń B. Podole C. Zaporoże 11.2.. Na Lubelszczyźnie poziom podstawowy pisze 1014 uczniów.. W wolnym czasie lubię zgłębiać tajniki historii przez podróżowanie lub dobrą książkę.Czynności zaplanuj tak, aby możliwe było rozwiązanie zadań z trzech części arkusza w ciągu 180 minut.. Spośród traktatów podpisanych w miejscach oznaczonych na mapie Rzeczpospolita najwcześniej podpisała traktat pokojowy 11.3.___.. 6 szkoły podstawowej.. Podział ten położył podwaliny pod powstanie w przyszłości Francji i Niemiec .. Natomiast na poziom .Masz 90 minut na rozwiązanie wszystkich zadań.. Pisz czytelnie.. Jeżeli się pomylisz, przekreśl błąd i napisz ponownie.. Obraz przedstawia moment zawarcia unii lubelskiej według wyobrażenia polskiego malarza historycznego Jana Matejki.ostatecznie w latach ludwik xiv w nijmegen zawarł osobne traktaty pokojowe z holandią, hiszpanią i cesarzem leopoldem i. na ich mocy zyskiwał hiszpańskie franche-comté i liczne fortece w południowych niderlandach (m.in. cambrai, ypres, valenciennes, saint-omer, aire, maubeuge, cassel, condé i bouchain), a także należący do habsburgów …Jun 16, 2020Feb 26, 20211648 - koniec wojny, pokój w Westfalli.. Wybierz książkę .. Następnie wykonaj polecenia..

a) Zaznacz na osi czasu rok, w którym odbyła się bitwa pod Termopilami.

Rozwiązania zadań zamieść w miejscu na to przeznaczonym.. Następnie zaznacz na osi kolorem zielonym zdarzenie, które stało się przełomowym momentem dla umies 2010-10-21 20:12:22; Punktom zaznaczonym na osi czasu odpowiadają podane liczby.Nastąpiło to poprzez podpisanie tzw. traktatów waszyngtońskich na przełomie 1921 i 1922 roku, które gwarantowały status quo na Oceanie Spokojnym wraz z zakazem budowy nowych baz wojskowych, wprowadzały zasadę "otwartych drzwi", a więc równych praw handlowych w Chinach.. Spis treści 1 Tło 2 Warunki traktatu 3 Następstwa 4 PrzypisyZadanie 3 Zadanie Na osi czasu: a) otoczono kółkiem wiek, w którym doszło do bitwy pod Poitiers, b) umieszczono na osi czasu datę koronacji Karola Wielkiego na cesarza, c) zaznaczono na osi czasu rok zawarcia traktatu w Verdun, d) umieszczono na osi czasu datę koronacji Ottona I na cesarza.. 2010-03-06 12:47:45; Uporządkuj .. mierć Karola Wielkiego 1 814 podpisanie traktatu w Verdun 2 843 pielgrzymka Ottona III do grobu Karola Wielkiego 6 objęcie władzy przez dynastię saską 3 866 śmierć .Przyjrzy się zamieszczonej osi czasu.. WĘGRY PO I WOJNIE ŚWIATOWEJ 1. pokój w Tylży Odpowiedź na zadanie z Wczoraj i dziś 6.. A. Kijów B. Smoleńsk C. Kamieniec .Arkusz - poziom podstawowy.. (1 pkt) Podkreśl prawidłowe zakończenie zdania.. Życzymy powodzenia!.

... wpisując w kratki cyfry i zaznacz wszystkie daty na osi czasu.

Używaj.Feb 26, 2021a) do powstania państwa niemieckiego doszło w roku 843, na podstawie podpisanego wówczas w Verdun, traktatu rozdzielającego schedę po rządach Karola Wielkiego; kilkadziesiąt lat po tym wydarzeniu, dokładnie w roku 962, władca niemiecki Otto I (reprezentant dynastii saskiej), otrzymał z papieskich rąk koronę cesarskąU nas sprawdzisz arkusze, pytania i odpowiedzi - poziom podstawowy i rozszerzony egzaminu maturalnego z historii 2009.. (2 pkt) Do każdego z podanych państw dopisz nazwę dynastii, która w nich panowała weWymagania - I gimnazjum Szczegóły Poprawiono: wtorek, 10, wrzesień 2013 11:57 Odsłony: 39267 W osiągnięciach ponadpodstawowych zawarte są osiągnięcia podstawowe.Wpisz przyporządkowane im litery w kwadraty umieszczone na osi czasu.. A. wzniesiono w Europie Zachodniej pierwsze budowle w stylu gotyckim.. Pisz czytelnie i zamieszczaj odpowiedzi w miejscu na to przeznaczonym.. pierwszy z władców europejskich przyjął chrzest w obrządku rzymskim.. 1592 r. - Umiera Jan Waza, król Szwecji, tron obejmuje Zygmunt III Waza, ale pozostaje w Polsce.. Wojska Ottona I (wygrał) 962 r. przyjęcie przez Ottona I korony cesarskiej z rąk papieża Jana XIIObok każdego wydarzenia zapisz odpowiedni wiek lub rok.. Miejsce na naklejkę MHI-P1_1P-092 EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII POZIOM PODSTAWOWY Czas pracy 120 minut MAJ ROK 2009 Instrukcja dla zdającego 1..

D. na mocy traktatu w Verdun podzielono państwo Franków na trzy części.

Sklep.. Uczeń ma obowiązek prowadzenia zeszytu przedmiotowego.. Pokaż więcej.. Oceń to zadanie: Średnia: 4.13 Komentarzea) Otocz kółkiem na osi czasu wiek, w którym doszło do bitwy pod Poitiers.b) Umieść na osi czasu datę koronacji Karola Wielkiego na cesarza.c) Zaznacz na osi czasu rok zawarcia traktatu w Verdun.d) Umieść na osi czasu datę koronacji Ottona I na cesarza.843 r. traktat w Verdun, na którym doszło do podziału monarchii pomiędzy Karola Łysego, Ludwika Niemieckiego, Lotara 882 r. początek państwa staroruskiego, zwanego Rusią Kijowską 955 r. bitwa na Lechowym Polu Węgrzy vs.. Rozwiązania zadań zamieść w miejscu na to przeznaczonym.. Zarejestruj.. Na karcie odpowiedzi wpisz swoją datę urodzenia i PESEL.Po zakończeniu w 1699 roku wojen, które Rzeczpospolita prowadziła ze swoimi sąsiadami, w jej granicach pozostał 11.2.___.. ARKUSZ ZAWIERA INFORMACJE PRAWNIE CHRONIONE DO MOMENTU ROZPOCZĘCIA EGZAMINU!. Traktat w Verdun - traktat zawarty w 843 roku w Verdun, który trwale podzielił państwo Karola Wielkiego między synów Ludwika I Pobożnego (syna Karola Wielkiego): Lotara, Karola Łysego i Ludwika Niemieckiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt